Dla dzieci

Sedacja wziewna

Drodzy Państwo – lęk przed zabiegami w gabinecie może występować zarówno u małego dziecka, doświadczonej życiem mamy, ale także wśród prawdziwych męskich twardzieli. Zabieg sedacji skutecznie pomoże rozwiązać te problemy.

Dodatkowe informacje

Sedacja wziewna jest to działanie mające na celu zniesienie niepokoju, strachu, lęku oraz wywołanie uspokojenia pacjenta. Sedacja to wdychanie przez pacjenta mieszaniny podtlenku azotu i tlenu. Mieszaniny tych gazów tworzą tzw. „gaz rozweselający” zwany także czasami „gazem rozluźniającym”.

Mieszanina tlenu i podtlenku azotu ma właściwości rozluźniające i uspokajające przy znikomym działaniu nasennym. Nie otępia pacjenta, pozwala zachować z nim pełny kontakt. Warty podkreślenia jest fakt, że gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podawania. Pacjent nie odczuwa dyskomfortu po zabiegu i może bez przeszkód prowadzić samochód.

Sedację wziewną można stosować u większości pacjentów stomatologicznych. Dotyczy to osób, u których lęk przed zabiegiem dentystycznym uniemożliwia przeprowadzenie jakiegokolwiek zabiegu. Zabieg ten z równym powodzeniem sprawdza się w przypadku dorosłych jak i dzieci.

Wskazania do zastosowania sedacji wziewnej N2O/O2

Przeciwwskazania do wykonywania sedacji

Sedacja wziewna podtlenku azotu i tlenu jest metodą całkowicie bezpieczną i możliwą do zastosowania u większości osób. W podawanej pacjentowi mieszaninie gazów zawartość podtlenku azotu wynosi maksymalnie do 70%, pozostałe zaś 30% stanowi czysty tlen. Warto zauważyć, że jest to nawet więcej niż ilość tlenu znajdującego się w powietrzu atmosferycznym. W razie wystąpienia jakiegokolwiek problemu podczas zabiegu (który może być np. następstwem przyjęcia pokarmu przez zabiegiem, występujące mdłości), lekarz może w każdej chwili zastosować u pacjenta tlenoterapię poprzez zamknięcie dopływu podtlenku azotu, co automatycznie spowoduje rozpoczęcie podawania pacjentowi czystego tlenu.

Zawarty w mieszaninie podtlenek azotu nie podlega żadnym przemianom w organizmie. Gaz ten jest obecny we krwi i tkankach na zasadzie nasycenia, dlatego też w stanie niezmienionym bardzo szybko wydalany jest drogą oddechową oraz w znikomej ilości przez skórę. 95% podtlenku azotu zostaje usunięta z organizmu już po 5 minutach, pozostałe 5% znika zaś po kolejnych 20 minutach.

Polecam skorzystanie z sedacji wziewnej, jeżeli występujący lęk przed leczeniem stomatologicznym nie pozwala przełamać barier i zadbać o piękny uśmiech.

Rodzice! Skorzystajcie z szansy na bezstresowe wyleczenie waszego dziecka. Dotyczy to w szczególności tych milusińskich, które nie chcą nawet pokazać lekarzowi swoich ząbków.

Zabiegi w moim gabinecie realizowane są przy wykorzystaniu wysokospecjalistycznego włoskiego urządzenia do sedacji: Masterflux. Dostawcą tlenu i podtlenek azotu jest wyspecjalizowana hurtownia gazów medycznych (wiodący europejski producent i dystrybutor gazów).


Pokój zabaw dla dzieci

W klinice Eldent nasi najmłodsi pacjenci czekając na wizytę mogą skorzystać z pokoju zabaw. Dzięki temu będą mogli umilić sobie czas oczekiwania na wizytę a leczenie stanie się bezstresowe i przyjemniejsze.

Dzieci które uwielbiają bajki nie muszą rezygnować z tego podczas wizyty u dentysty. Wygodne okulary zakładamy na oczy pacjenta i przez cały czas trwania leczenia nasz mały pacjent może relaksować się oglądając swoje ulubione bajki.

Leczenie bez bólu

Udogodnienia dla osób z niepełno-
sprawnością

Parking dla klientów

Przyjaźni dzieciom

Rentgen

Klimatyzowane pomieszczenia

WiFi

Płatność kartami

Umów się na wizytę

46 862 50 61

eldentsochaczew@gmail.com