Instruktaż higieny jamy ustnej

Wymieniaj szczoteczkę co 3-4 miesiące. Możesz zrobić to wcześniej, jeśli włókna zużyją się wcześniej. Zużyta szczoteczka nie będzie służyć Ci tak dobrze jak nowa. Miej pod ręką kilka zapasowych szczoteczek, aby wymiana starej szczoteczki nie odwlekała się.

Odwiedzaj swojego dentystę co najmniej 2 razy w roku. Tylko on może przeprowadzić ocenę stanu jamy ustnej oraz dokładnie oczyścić zęby. Im częstsze będą Twoje wizyty, tym zdrowsze będą twoje zęby, a same wizyty staną się mniej przerażające.

Trzymaj butelkę płynu do płukania jamy ustnej w widocznym miejscu w łazience. Dzięki temu nie zapomnisz o codziennym płukaniu. Płukanie jamy ustnej płynem redukuje występowanie osadu nazębnego do 70% w porównaniu z samym szczotkowaniem.

Ogranicz spożywanie pokarmów bogatych w cukier. Jeśli nie możesz oprzeć się słodkościom, staraj się jeść je podczas posiłków. Produkcja śliny jest wtedy zwiększona, co pomaga zneutralizować poziom kwasów i oczyszcza jamę ustną z resztek jedzenia.

Ogranicz przekąski między posiłkami. Wiesz które – najlepiej te wołające do Ciebie z automatów. Jeśli jednak pójdziesz za ich wezwaniem, zacznij żuć gumę bez cukru zaraz po przekąsce. Produkcja śliny będzie zwiększona, kwasy zneutralizowane, a prawdopodobieństwo rozwoju próchnicy spadnie.

Ustal swój własny plan dbania o zęby. I trzymaj się go. Ustaw sobie za cel w tym tygodniu szczotkowanie i płukanie jamy ustnej dwa razy dziennie oraz stosowanie nici dentystycznej raz dziennie. Założymy się, że dodatkowe 20 sekund nitkowania i 30 sekund płukania dziennie sprawi, że pokochasz swoje nowe, zdrowe i czyste zęby. Z pewnością zrobisz to ponownie następnego dnia!

Leczenie bez bólu

Udogodnienia dla osób z niepełno-
sprawnością

Parking dla klientów

Przyjaźni dzieciom

Rentgen

Klimatyzowane pomieszczenia

WiFi

Płatność kartami

Umów się na wizytę

46 862 50 61

eldentsochaczew@gmail.com