Nasze usługi

Dlaczego implanty?

 • Przywracają pacjentowi piękny, zdrowy uśmiech;
 • Umożliwiają trwałe odtworzenie brakujących zębów;
 • Zapewniają pełen komfort, doskonały efekt estetyczny i naturalny wygląd uzębienia;
 • Pozwalają uniknąć kłopotów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami (wyjmowanie protez / szlifowanie zębów itp.).
 • Co to są implanty?

  Implant to tytanowy wszczep umieszczany w kości w miejscu po utraconym zębie. Spełnia on funkcję korzenia zęba i jest filarem dla nowej odbudowy protetycznej. Implanty wykonywane są zarówno w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba, kilku zębów, a także przy całkowitym bezzębiu.

  Za sprawą mocnego zrostu z kością zęby na implantach funkcjonują identycznie jak naturalne i są całkowicie nie do odróżnienia od sąsiadujących zębów.

  Czas funkcjonowania implantów nie jest ograniczony żadnymi barierami.

  Stosując zaawansowane metody odbudowy kości i tkanek miękkich odtwarzamy naturalny wygląd nawet w sytuacji, gdy zęby zostały usunięte wiele lat wcześniej. W naszej Klinice techniki regeneracyjne są jedną z wielu podstawowych, codziennych czynności związanych z wszczepianiem implantów.

  Jaki jest przebieg leczenia?

  Wizyta konsultacyjna

  Po zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjentów tworzymy indywidualny plan leczenia. Opiera się on na dokładnym badaniu stanu zębów i diagnostyce radiologicznej. W naszej pracowni RTG wykonujemy wszystkie wymagane badania (pantomogramy). Informują one nas o stanie kości i pozwalają na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia implantologicznego.

  Zabieg

  Standardowy zabieg wszczepienia implantu polega na minimalnym odsłonięciu kości, a następnie wykonaniu w niej otworu w celu wprowadzenia w to miejsce wszczepu. Po kilku miesiącach potrzebnych dla powstania odpowiednio silnego zrostu implantu z kością (w zależności od miejsca implantacji od 3 do 6 m-cy) na implantach wykonywane są nowe zęby. Dzięki skutecznym środkom znieczulającym zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny, a ewentualne dolegliwości pozabiegowe skutecznie uśmierzane są za pomocą powszechnie dostępnych środków przeciwbólowych.

  Wykonanie zębów. Ostateczne zęby wykonywane indywidualnie z porcelany przez technika pozwalają zrealizować wszystkie oczekiwania pacjentów dotyczące ich kształtu, wielkości, koloru (stopnia jasności). Nowe piękne, mocne na stałe zamocowane zęby, umożliwiają gryzienie wszystkich pokarmów dzięki czemu dają poczucie wyjątkowej satysfakcji.

  korony

  Czym jest korona, a czym most?

  Korona jest rodzajem stałego uzupełnienia protetycznego, które jest mocowane do istniejących zębów lub implantów. Korona służy do całkowitego przykrycia lub wzmocnienia uszkodzonego JEDNEGO zęba. Oprócz funkcji wzmocnienia uszkodzonego zęba, korona może znacznie poprawić jego wygląd i kształt.

  Korona porcelanowa na podbudowie metalowej (tradycyjna) ze stopniem ceramicznym

  korony porcelanowe na podbudowie metalowej

  Korona porcelanowa na podbudowie cyrkonowej

  korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej

  Licówki pełnoceramiczne

  licówki

  Z kolei most protetyczny odtwarza utracony ząb lub zęby poprzez przymocowanie koron do zębów sąsiednich. Składa się z koron protetycznych po obydwu stronach braku zębowego, które służą jako filary. W przęśle mostu znajduje się zawieszona nad dziąsłem korona połączona z naturalnymi zębami. W ten sposób uzupełniany jest brak zęba w szczęce. Rozwiązanie takie jest również skuteczne nawet do 3 brakujących zębów obok siebie.

  Ortodoncja

  Według statystyk, zdecydowana większość z nas boryka się z wadami zgryzu. W części przypadków problem ten może spotkać się z przykrymi konsekwencjami – nieleczone wady zaczną się pogłębiać doprowadzając do zniekształceń twarzy, zgrubień czy wklęsłości. Dlatego też każdy kto zauważa u siebie jakiekolwiek nieprawidłowości w ułożeniu zębów powinien skorzystać z pomocy ortodonty. Wizyta u specjalisty pomoże zaplanować leczenie, w tym rozważyć ortodontyczny aparat na zęby, co zastopuje pogłębianie się wady, ale również pozytywnie wpłynie na wygląd. W końcu najpiękniejszy uśmiech wymaga prostych i zdrowych zębów!

  W sporej części przypadków, jedynym sposobem na proste i piękne zęby jest stały aparat ortodontyczny. Widziany na zębach innych osób, jeszcze niedawno wywoływał zainteresowanie, dziś nie dziwi nikogo. Mimo to, wciąż panuje przekonanie, że jego koszt jest nieakceptowalny dla przeciętnego człowieka. Nic bardziej mylnego! Aparaty ortodontyczne w związku z bogactwem wyboru mają różne ceny, dzięki którym są w zasięgu finansowym każdego, kto ich potrzebuje.

  Zapraszamy na konsultacje do naszego specjalisty!

  Protezy

  U pacjentów z bezzębiem i rozległymi brakami międzyzębowymi dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem są ruchome protezy zębowe. W naszej klinice oferujemy protezy:

 • akrylowe (tradycyjne)
 • szkieletowe
 • poliamidowe
 • Wybielanie zębów

 • Wybielanie jednowizytowe w gabinecie za pomocą specjalnej lampy.
 • Wybielanie nakładkowe dzięki której pacjent otrzymuje od naszego lekarza 2 indywidualne nakładki na zęby i strzykawki z żelem do wybielania.
 • Metodę wybielania dobieramy indywidualnie do potrzeb pacjenta.

  Chirurgia stomatologiczna

  Aby zmniejszyć dolegliwości związane z zabiegami chirurgicznymi oferujemy naszym pacjentom innowacyjną metodę PRF (Platelet-Rich Fibrin) z użyciem fibryny bogatopłytkowej dzięki której uzyskujemy zdecydowanie zmniejszone dolegliwości bólowe i przyspieszamy czas gojenia po zabiegu.

  Zakres wykonywanych zabiegów chirurgicznych:

  • ekstrakcje zębów mlecznych,
  • ekstrakcje zębów stałych,
  • chirurgiczne ekstrakcje zatrzymanych zębów ósmych,
  • nacięcie ropnia,
  • podcięcie wędzidełka (z użyciem lasera stomatologicznego),
  • resekcja wierzchołka korzenia,
  • hemisekcja/radektomia,
  • implanty,
  • podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • plastyka połączenia z zatoką.

  Leczenie kanałowe

  Leczenie bez bólu

  Udogodnienia dla osób z niepełno-
  sprawnością

  Parking dla klientów

  Przyjaźni dzieciom

  Rentgen

  Klimatyzowane pomieszczenia

  WiFi

  Płatność kartami

  Umów się na wizytę

  46 862 50 61

  eldentsochaczew@gmail.com